mcrblg-header-image

search

Cyklobusem przez Zieleniec


Zieleniec to jeden z największych ośrodków narciarskich w całych Sudetach. Funkcjonuje tutaj 30 wyciągów i wiele tras narciarskich. Kiedyś była to samodzielne wieś, obecnie należy do Dusznik- Zdroju. Śnieg zalega tutaj prawie 150 dni w roku, a bliskość Czeskiej granicy czyni tą miejscowość dodatkowo atrakcyjną turystycznie. Rozbudowana baza noclegowa, rozrywkowa i gastronomiczna jest gotowa na przyjęcie każdej liczby turystów. Specyficzny mikroklimat zwany alpejskim powoduje poprawę samopoczucia nawet po kilku dniach pobytu. Noclegi w pensjonatach i schroniskach można łatwo znaleźć, wpisując w wyszukiwarkę internetową hasło: Zieleniec – noclegi i pokoje.

Cyklobusy to letni projekt. Jest to weekendowy przewóz osób od maja do września busami, które mają możliwość przewożenia rowerów i bagaży. Transport odbywa się na terenie pobliskich Gór Orlickich także na stronie Czeskiej. Kursy wykonują busy z kierowcami, którzy posiadają zezwolenie na przewóz pasażerów. Jest to bardzo ciekawa opcja, ponieważ zarówno Zieleniec, jak i Czeska strona Gór Orlickich posiadają wiele tras dostosowanych do kolarstwa górskiego. To właśnie tutaj trenowała znana medalistka Maja Włoszczowska. Każdego roku odbywa się tu również Klasyk Kłodzki – Mistrzostwa Polski w Maratonie Górskim oraz Memoriał imienia Artura Filipiaka poświęcony pamięci przedwcześnie zmarłego kolarza.

W lecie do Zieleńca licznie przyjeżdżają amatorzy kolarstwa górskiego z całej Polski. Zimowe sporty W Zieleńcu istnieje ponad 30 wyciągów narciarskich i wiele tras rowerowych. Panujący tu specyficzny mikroklimat również zachęca do aktywnego wypoczynku. Zaledwie 3, 5 kilometrów dalej znajduje się największy szczyt Gór Orlickich – Wielka Desztna. Można się na nią dostać szlakiem turystycznym, co latem zajmuje niewiele ponad godzinę. Niedaleko znajduje się tez graniczny szczyt Gór Orlickich – Szerlich, chętnie odwiedzany przez polskich i zagranicznych turystów. Warto też wspiąć się na Orlicę, najwyższy szczyt Gór Orlickich po polskiej stronie. Na zboczu Orlicy znajduje się jaskinia Złota Sztolnia o głębokości 20 metrów i szerokości ponad 170 metrów. Warto wybrać się również na zwiedzanie pobliskiego Kłodzka, które jest historycznym miastem z wieloma zachowanymi zabytkami i ciekawą architekturą. Historia Kłodzka sięga czasów wczesnośredniowiecznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

close
Nasze miasto jest typowo turystyczne, w końcu spełnia wszystkie wymogi. Jest morze, plaża, ciekawe zabytki, interesujące atrakcje. Nasz Sopot znamy jak własną kieszeń i nie trudno się nam dziwić, w końcu każdy z nas mieszka tu od dzieciństwa. Po sezonie letnim chętnie wspólnie udajemy się w inne równie piękne zakątki. Nie zawsze są to góry, czy jeziora. To zapewne Was dziwi, że mieszkając nad Bałtykiem jeździmy nad Bałtyk, ale każda nadmorska miejscowość jest inna i niepowtarzalna. Nie odmawiamy sobie przyjemności poznawania innych części Wybrzeża. W imieniu naszej paczki ja- czyli Mateusz (przezywany Matchem) będę administratorem tej strony. Oczywiście zachęcamy Was do przyjazdu nad Bałtyk, ale także w inne ciekawe miejsca, którym będą poświęcone nasze wpisy. Być może gdzieś się spotkamy. Do zobaczenia.
search
Kategorie
  • Brak kategorii
avatar

Hi, guest!

settings

menu