mcrblg-header-image

search

Jantar – miasteczko na Żuławach Wiślanych


Jantar jest niedużą wsią, jednakże historia tego miejsca sięga już XIII wieku. Już wtedy słynęło ono z bogactwa bursztynu. Tak pozostało do dzisiaj, a w Jantarze każdego roku przeprowadzane są Mistrzostwa Świata w poławianiu bursztynu. Miejscowość powinni odwiedzić nie tylko fani bursztynów, ale również osoby, które doceniają możliwość wypoczynku w spokojnym miejscu, które jednak ma do zaoferowania moc atrakcji. Prawdopodobnie każdy doświadczony podróżny zdaje sobie sprawę, że zakwaterowanie jest niezwykle ważną częścią każdego wakacyjnego wyjazdu, dlatego też warto jak najwcześniej zainteresować się dogodną dla nas formą nocowania. Noclegi Jantar oferuje w obiektach takich jak pensjonaty, ale również w ośrodkach wczasowych oraz pokojach gościnnych wynajmowanych w prywatnych domach mieszkańców. Dla osób lubiących mieszkanie w domkach wczasowych również zostały przygotowane obiekty, które spełnią ich oczekiwania. Zależnie od wybranego miejsca ceny mogą się znacząco różnić, jednakże najtańsze noclegi można znaleźć już za 20 zł/noc.

Gdzie warto się wybrać?

Trudno sobie wyobrazić, by podczas pobytu nad morzem nie spędzać każdego dnia wielu godzin na plaży. Ta w Jantarze jest piaszczysta i szeroka, zatem nawet w szczycie sezonu nie powinno być problemem znalezienie miejsca do opalania się. Dla osób chcących zażywać wodnych kąpieli wydzielone jest kąpielisko, które jest strzeżone przez doświadczonych ratowników. Po kilku godzinach spędzonych na plaży możemy wybrać się w miejsca, które cieszą się popularnością nie tylko wśród turystów przebywających w Jantarze. Należy do nich między innymi Pasieka u Strusia. Na miejscu zobaczymy nie tylko te piękne ptaki, ale również obejrzymy wystawę na ich temat. Tym co na pewno zainteresuje każdego turystę jest również szklany ul, który naturalnie zamieszkują pszczoły, można zatem z bliska przyjrzeć się ich życiu. Kolejnym miejscem, do którego należy zajrzeć jest Muzeum Bursztynnictwa. Obiekt składa się z czterech sal, a w każdej z nich można zobaczyć obiekty związane z czym innym: historią Jantaru, historią szkoły, w której znajduje się muzeum, trzecia sala prezentuje obiekty związane z historią bursztynnictwa, ostatnia natomiast została poświęcona odbywającym się każdego roku Mistrzostwom Świata w Poławianiu Bursztynu.

  1. Olcia

    Takie zawody to musi być świetna zabawa. Zazdroszczę wszystkim poszukiwaczom skarbów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

close
Nasze miasto jest typowo turystyczne, w końcu spełnia wszystkie wymogi. Jest morze, plaża, ciekawe zabytki, interesujące atrakcje. Nasz Sopot znamy jak własną kieszeń i nie trudno się nam dziwić, w końcu każdy z nas mieszka tu od dzieciństwa. Po sezonie letnim chętnie wspólnie udajemy się w inne równie piękne zakątki. Nie zawsze są to góry, czy jeziora. To zapewne Was dziwi, że mieszkając nad Bałtykiem jeździmy nad Bałtyk, ale każda nadmorska miejscowość jest inna i niepowtarzalna. Nie odmawiamy sobie przyjemności poznawania innych części Wybrzeża. W imieniu naszej paczki ja- czyli Mateusz (przezywany Matchem) będę administratorem tej strony. Oczywiście zachęcamy Was do przyjazdu nad Bałtyk, ale także w inne ciekawe miejsca, którym będą poświęcone nasze wpisy. Być może gdzieś się spotkamy. Do zobaczenia.
search
Kategorie
  • Brak kategorii
avatar

Hi, guest!

settings

menu