mcrblg-header-image

search

Malownicze wodospady w Karkonoszach


Osoby mające ochotę spędzić kilka dni w górach, mogą zdecydować się na wyjazd w Karkonosze. Chodzi o najwyższe pasmo Sudetów, miejsce wspaniałe zarówno pod względem krajobrazowym, jak i turystycznym. Infrastruktura regionu zdecydowanie nie pozostawia wiele do życzenia. Co warto zrobić w Karkonoszach? Poza zdobyciem najważniejszych szczytów warto z pewnością zobaczyć także kilka tutejszych wodospadów.

Jeśli chodzi o polską część Karkonoszy, najbardziej znany jest oczywiście wodospad Szklarki. Jak nietrudno się domyślić, jest to kaskada potoku Szklarka. Wysokość wynosi 13,3 m. Znajduje się on na obszarze Karkonoskiego Parku Narodowego, jest położony na wysokości 520 m n.p.m. W pobliżu malowniczej kaskady stoi schronisko PTTK „Kochanówka” (https://pl.wikipedia.org/wiki/Schronisko_PTTK_%E2%80%9EKochan%C3%B3wka%E2%80%9D). Pierwsze wzmianki na temat wodospadu pojawiły się już w epoce średniowiecza.

Z pewnością warto także zobaczyć na własne oczy wodospad Kamieńczyka. To najwyższy taki obiekt znajdujący się w polskiej części Karkonoszy. Ma wysokość 846 m n.p.m i składa się z trzech malowniczych kaskad. To miejsce, które na pewno warto odwiedzić w czasie wędrówek górskich. Spada on do długiego na mniej więcej 100 m Wąwozu Kamieńczyka. Bezpośrednio pod środkową kaskadą znajduje się jaskinia „Złota Jama”. W dużej części została ona sztucznie wykuta.

Na uwagę zasługuje także malowniczy wodospad Podgórnej. który znajduje się w samym centrum Karkonoszy, w Przesiece. To naprawdę niezwykłe, malownicze miejsce. Kaskady mają wysokość 10 metrów, co w praktyce oznacza, że jest to trzeci pod względem wysokości wodospad w polskiej części Karkonoszy. Do tej stosunkowo rzadko odwiedzanej atrakcji prowadzi kilka szlaków z Przesieki.

Z pewnością warto odwiedzić także znajdujący się już po czeskiej stronie granicy  koło Harrachova. Wyróżnia się swoją dużą szerokością, jego wysokość wynosi około 10 metrów. W pobliżu znajduje się taras widokowy dla turystów. Można także skorzystać z małego mostka.

Przed przyjazdem w Karkonosze obowiązkowo musimy zadbać o odpowiedni nocleg w tych górach (). Teraz jak najbardziej można stosownych rezerwacji dokonać także przez internet. Zaraz po wpisaniu w wyszukiwarkę słów: „noclegi Karkonosze” pojawiają się aktualne oferty. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

close
Nasze miasto jest typowo turystyczne, w końcu spełnia wszystkie wymogi. Jest morze, plaża, ciekawe zabytki, interesujące atrakcje. Nasz Sopot znamy jak własną kieszeń i nie trudno się nam dziwić, w końcu każdy z nas mieszka tu od dzieciństwa. Po sezonie letnim chętnie wspólnie udajemy się w inne równie piękne zakątki. Nie zawsze są to góry, czy jeziora. To zapewne Was dziwi, że mieszkając nad Bałtykiem jeździmy nad Bałtyk, ale każda nadmorska miejscowość jest inna i niepowtarzalna. Nie odmawiamy sobie przyjemności poznawania innych części Wybrzeża. W imieniu naszej paczki ja- czyli Mateusz (przezywany Matchem) będę administratorem tej strony. Oczywiście zachęcamy Was do przyjazdu nad Bałtyk, ale także w inne ciekawe miejsca, którym będą poświęcone nasze wpisy. Być może gdzieś się spotkamy. Do zobaczenia.
search
Kategorie
  • Brak kategorii
avatar

Hi, guest!

settings

menu