mcrblg-header-image

search

Na wypoczynek do Mikoszewa – co zobaczyć?


Nad morzem jest wiele ciekawych miejscowości, które oferują możliwość spędzenia niezapomnianego urlopu. Położone na Mierzei Wiślanej Mikoszewo to bardzo interesujące miejsce z wieloma atrakcjami. Ze względu na to, że z każdym rokiem cieszy się rosnącym zainteresowaniem wśród turystów poszukujących urzekających miejsc na wakacje, jego szybki rozwój pod tym względem nikogo nie dziwi. Obecnie baza noclegowa zaliczana jest do tych elementów, które rozwijają się tutaj niezwykle szybko. Dla turystów którzy się tutaj wybierają to bardzo dobra wiadomość, bez trudu znajdą dla siebie odpowiednie noclegi. Mikoszewo to bardzo wiele możliwości zarówno jak chodzi o noclegi w hotelach czy ośrodkach wypoczynkowych, jak też w kwaterach prywatnych.

Gdy już znajdzie się odpowiednie noclegi, pora na zwiedzanie atrakcji Mikoszewa. Bliskość morza to na pewno jedna z tych, które zaliczane są do najciekawszych. Można tutaj wypoczywać na plaży, tak samo opalając się czy kąpiąc, jak też oddając się przyjemności uprawiania sportów wodnych. Mikoszewo położone jest także przy ujściu Wisły do morza, dlatego też bliskość rzeki sprawia, że bez trudu można wypoczywać także nad jej brzegiem. Również wędkarze będą bardzo zadowoleni z wypoczynku w tym miejscu, wody bowiem są pełne ryb.

Na końcu Przekopu Wisły, czyli sztucznie uregulowanego ujścia Wisły do morza, znajduje się rezerwat Mewia Łacha. Powstał na terenie nanoszonych przez rzekę piasków i żwirów, ma powierzchnię 150 hektarów. Na jego terenie pod ochroną znajdują się przede wszystkim miejsca lęgowe ptactwa, spośród których to właśnie mewy stanowią znaczną większość. Dało to początek nazwie tego właśnie miejsca.

Przepiękne krajobrazy Mikoszewa i jego okolicy można zwiedzać korzystając przede wszystkim z okolicznych szlaków turystycznych. Dużo z nich przystosowanych jest dla rowerzystów, dlatego też z pewnością wiele osób chętnie z nich skorzysta. Są dokładnie oznaczone, dzięki czemu łatwo można wybrać idealne dla siebie.

W samym Mikoszewie do ciekawych miejsc zalicza się między innymi zabytkowa drewniana dzwonnica na cmentarzu. Jest ona pozostałością po kościele ewangelickim, a pomimo upływu czasu wciąż działa. Warto także obejrzeć tak zwany dom podcieniowy, który doskonale obrazuje sposób, w jaki budowano tutaj domy mieszkalne w XIX wieku.

  1. Alicka2

    Najważniejszą atrakcją podczas mojego pobytu tam była właśnie dostęp do Morza Bałtyckiego. Czy ktoś ma podobne odczucia?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

close
Nasze miasto jest typowo turystyczne, w końcu spełnia wszystkie wymogi. Jest morze, plaża, ciekawe zabytki, interesujące atrakcje. Nasz Sopot znamy jak własną kieszeń i nie trudno się nam dziwić, w końcu każdy z nas mieszka tu od dzieciństwa. Po sezonie letnim chętnie wspólnie udajemy się w inne równie piękne zakątki. Nie zawsze są to góry, czy jeziora. To zapewne Was dziwi, że mieszkając nad Bałtykiem jeździmy nad Bałtyk, ale każda nadmorska miejscowość jest inna i niepowtarzalna. Nie odmawiamy sobie przyjemności poznawania innych części Wybrzeża. W imieniu naszej paczki ja- czyli Mateusz (przezywany Matchem) będę administratorem tej strony. Oczywiście zachęcamy Was do przyjazdu nad Bałtyk, ale także w inne ciekawe miejsca, którym będą poświęcone nasze wpisy. Być może gdzieś się spotkamy. Do zobaczenia.
search
Kategorie
  • Brak kategorii
avatar

Hi, guest!

settings

menu