mcrblg-header-image

search

Pod warszawską chmurką


Każdy może mieć dość oglądania typowych zabytków Warszawy. Przyjeżdżając do stolicy, powinniśmy unikać klimatu szkolnej wycieczki. Mając już 18 lat stosunkowo łatwo to zrobić. Dla adeptów nocnego życia Warszawy, nielubiących dusznych, przepełnionych ludźmi pomieszczeń, przygotowaliśmy alternatywną propozycję.

Pierwszą z nich to Plaża Stadion, zlokalizowana po praskiej stronie Mostu Poniatowskiego. Stosunkowo łatwo ją odnaleźć, gdyż położony nieopodal niej Stadion Narodowy działa niczym latarnia morska. Od centrum można tu dojść nawet pieszo, a dla bardziej leniwych osób są dostępne liczne linie komunikacji miejskiej (tramwaj 7, 9, 22, 24, 25 jak i autobus 111, 117, 158, 185, 385). W związku z dogodną lokalizacją nie będzie problemu z powrotem do bazy noclegowej. Istnieją również autobusy nocne (N22, N24, N72), które dowiozą nas w pożądane miejsce. Na plaży jest możliwość bezpłatnego wypożyczenia leżaków czy parasoli. Chociaż nie jest to konieczne, gdyż piasek jest czystszy niż w wielu innych tego typu miejscach. Wiąże się to przede wszystkim z dobrze dostosowanym personelem sprzątających. Istotnym gwarantem czystości jest dostęp do toalet publicznych, które standardem przewyższają „niebieskie budki”.

Dla bardziej aktywnych osób znajdzie się tu boisko do gry piłki siatkowej, jak i nożnej. Zwolennicy nocnego życia też znajdą coś dla siebie. Bezpośrednio przy plaży zlokalizowane są kluby muzyczne. Organizowane są tu koncerty m.in. z ramienia „Męskiego grania”.

Dla ludzi o potężnym apetycie dostępne są tu liczne food trucki, punkty z lodami i słynna Kiełba w Gębie czy Plażowa. Zwłaszcza ta ostatnia jest polecana dla osób, które nie lubią mieć piasku w butach, a pragną odpocząć w zielonej okolicy nieopodal wody. Ludzie pragnący urządzić tutaj swoje urodziny lub inne imprezy okolicznościowe nie muszą się martwić zakazem picia alkoholu, gdyż tutaj on nie obowiązuje.

Kolejnym atutem tego miejsca jest dostęp do licznych noclegów warszawskich. Przekraczając most, jadąc w kierunku centrum już mamy do dyspozycji spory wachlarz miejsc noclegowych (Warszawa). Wystarczy tylko oddalić się 20 metrów od głównej ulicy w stronę Krakowskiego Przedmieścia. Spędzanie czasu na wolnym powietrzu jest popularyzowane przez media. Warto więc zastosować się do ich rad i złapać imprezowy wiatr w żagle, zdążając na Plażę Stadion.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

close
Nasze miasto jest typowo turystyczne, w końcu spełnia wszystkie wymogi. Jest morze, plaża, ciekawe zabytki, interesujące atrakcje. Nasz Sopot znamy jak własną kieszeń i nie trudno się nam dziwić, w końcu każdy z nas mieszka tu od dzieciństwa. Po sezonie letnim chętnie wspólnie udajemy się w inne równie piękne zakątki. Nie zawsze są to góry, czy jeziora. To zapewne Was dziwi, że mieszkając nad Bałtykiem jeździmy nad Bałtyk, ale każda nadmorska miejscowość jest inna i niepowtarzalna. Nie odmawiamy sobie przyjemności poznawania innych części Wybrzeża. W imieniu naszej paczki ja- czyli Mateusz (przezywany Matchem) będę administratorem tej strony. Oczywiście zachęcamy Was do przyjazdu nad Bałtyk, ale także w inne ciekawe miejsca, którym będą poświęcone nasze wpisy. Być może gdzieś się spotkamy. Do zobaczenia.
search
Kategorie
  • Brak kategorii
avatar

Hi, guest!

settings

menu