mcrblg-header-image

search

Sosnowe Rusinowo – kierunek wakacyjny


Rusinowo to wprawdzie niewielka nadmorska miejscowość, jednak każdy, kto zdecyduje się właśnie tutaj wypocząć z pewnością nie będzie żałował swojej decyzji. Miejscowość zapewnia przede wszystkim ciszę i spokój, a dodatkowo można rozkoszować się cudownym klimatem, pełnym jodu tak korzystnego dla górnych dróg oddechowych. W związku z bardzo dużym zainteresowaniem miejscowością, pod kątem wypoczynkowym widać z każdym rokiem jej coraz bardziej dynamiczny rozwój. Najszybciej rozwija się przede wszystkim baza noclegowa, zapewniając możliwość wypoczynku (spis) dużej ilości osób. Wszyscy mogą tutaj bez problemu znaleźć dopasowane do swoich oczekiwań noclegi, Rusinowo to bardzo duża ilość między innymi kwater prywatnych, które wśród turystów cieszą się rosnącym zainteresowaniem.

Atrakcją tego miejsca na pewno jest szeroka plaża, na której bez problemu może jednocześnie wypoczywać bardzo wiele osób. Ci którzy wolą nieco poleniuchować, mogą się opalać czy kąpać w morzu, zaś Ci, którzy wolą nieco aktywniej spędzać czas, mogą bez problemu zająć się uprawianiem sportów wodnych. Działające na miejscu wypożyczalnie sprzętu zapewniają wszystko co jest do tego potrzebne, dlatego też nie trzeba na plażę zabierać ze sobą aż tak wielu rzeczy. Na piasek od miejscowości jest około 2 kilometry, oddzielona jest ona pasem sosnowego lasu, który daje możliwość oddychania niezwykle czystym powietrzem.

Spacery to także coś, o czym podczas pobytu w Rusinowie (info) nie można zapominać. Okolice zachęcają do nich pięknym krajobrazami, a dostępne tutaj szlaki turystyczne ułatwiają wybranie idealnie dopasowanej do swoich możliwości fizycznych trasy. Można nimi dostać się do wielu okolicznych miejscowości, w których także można znaleźć nie tylko ciekawe miejsce do zobaczenia, ale także wiele czekających na turystów udogodnień. Bez względu na to, z której strony miejscowości się do niej wchodzi, z daleka widoczna jest wieża kościoła. Postawiony w neogotyckim stylu budynek dawniej spełniał role punktu orientacyjnego dla żeglarzy, a ściślej mówiąc jego wysoka, strzelista wieża. Dzisiaj już nie jest to konieczne, chociaż i tak widoczny jest z daleka. W pobliskich miejscowościach czeka wiele ciekawych miejsc, wśród nich na uwagę zasługuje między innymi znajdująca się w Jarosławcu latarnia morska, która udostępniona jest zwiedzającym w sezonie letnim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

close
Nasze miasto jest typowo turystyczne, w końcu spełnia wszystkie wymogi. Jest morze, plaża, ciekawe zabytki, interesujące atrakcje. Nasz Sopot znamy jak własną kieszeń i nie trudno się nam dziwić, w końcu każdy z nas mieszka tu od dzieciństwa. Po sezonie letnim chętnie wspólnie udajemy się w inne równie piękne zakątki. Nie zawsze są to góry, czy jeziora. To zapewne Was dziwi, że mieszkając nad Bałtykiem jeździmy nad Bałtyk, ale każda nadmorska miejscowość jest inna i niepowtarzalna. Nie odmawiamy sobie przyjemności poznawania innych części Wybrzeża. W imieniu naszej paczki ja- czyli Mateusz (przezywany Matchem) będę administratorem tej strony. Oczywiście zachęcamy Was do przyjazdu nad Bałtyk, ale także w inne ciekawe miejsca, którym będą poświęcone nasze wpisy. Być może gdzieś się spotkamy. Do zobaczenia.
search
Kategorie
  • Brak kategorii
avatar

Hi, guest!

settings

menu